banner-milan

Art In-Box

sobota 2. 4. 2011 - 19 h - do 13. 4. - ORCO - Bubenská 1 - Vltavská

česko-italská kolektivní výstava

Kurátorky: Susanna Horvatovičová a Tereza Rullerová

V sekci výstavy nazvané "made in Italy" jsou pozváni italští umělci a výtvarníci, kteří žijí delší dobu v Itálii: Alessio Ancillai, Ennio Alfani, Massimo Arduini, Michal Blumenfeld, Natsumi Di Vito Chirico, Uemon Ikeda, Alberto Parres, Giuliano Pastori, Eugenio Percossi, Federica Polidoro, Pupillo, Elia Sabato, Chiara Tommasi. 

Do sekce  “made in Czech Republic”  jsou pozváni umělci z Prahy:  Darina Alster, Michal Cáb & Františka Lachmanová, Jiří David, Jaro Dufek, Petr Krátký, Radim Labuda, Milan Salák, Lucie Skřivánková, Dagmar Šubrtová, Klára Vystrčilová, a Marek Číhal, George Hladík, Tomáš Roubal,Ondřej Skala, Václav Skala, Adéla Straková. Z Brna jsou do projektu zapojeni: Filip Nerad, Ondřej Homola, Tereza Rullerová & Vít Musil.

 

2/4/2011 Hudební performance českých umělců Pavla Havrdy, Honzy Plesla a Petra Puflera

13/4/2011 Performance Kači Olivové se studenty z Ateliéru tělového designu, FaVU VUT, Brno

 

Umělecký projekt ART IN-BOX vznikl na podnět Susanny Horvatovičové jako projekt výstavy putující po světě, která se přitom může vejít do kufru. První česko-italská kolektivní výstava byla zahájena v rámci cyklu přednášek Marginálie u příležitosti výročí 100 let Domu Umění města Brna a ted´ pokračuje v putování do Prahy a do Itálie.

Druhá česko-italská akce ART IN-BOX je zorganizována v Kulturním centru Vltavská v Praze kurátorkami Susannou Horvatovičovou a Terezou Rullerovou ve spolupráci s Galerií Start, o.s. Skutečnost. Zahájení výstavy bude otevírat hudební performance českých umělců Pavla Havrdy, Honzy Plesla a Petra Puflera. Dernisáže budou uzavírat performance Kači Olivové se studenty z Ateliéru tělového designu (FaVU VUT, Brno).

Česko-italská kolektivní výstava ART IN-BOX je koncipována jako celková instalace různých postprodukčních boxů. Instalace se stane tajemným prostorem, symbolem identity mezi formou, obsahem a funkcí, ale i měřítkem dnešního vývoje umění a architektury. Projekt je zaměřen na téma souvislostí mezi městem a přírodou, které je dáno přesnými rozměry 20x20x20 cm. ART IN-BOX  přepokládá dvojznačnou hru mezi krabicí a obsahem, ale také mezi velikostí výstavní síně a miniaturností jednotlivých prací.

Koncept výstavy je inspirován ready-mady Marcela Duchampa a pozdějšími krabičkami Fluxus Boxes. Skrz historii od M. Duchampa po J. Cornella měla krabička různé formy, od montáže po koláže a tvorbu objektů. Box se později stal multifunkčním prvkem v oblasti reklamy a designu. Do Fluxus Boxes bylo například možné poskládat všechno, objekty, rébus z písmen a reklamy, památky i banální věci denní potřeby.

Podle Teorie systému objektů Jeana Baudrillarda a dnešního vývoje Teorie postprodukční práce kritika Nicolase Bourriauda, je společnost "posedlá" věcmi, tak naopak věci jsou manipulované společností. V tomto směru se ART IN-BOX stává hrou mezi konceptuálním a konkrétním objektem, spojuje tradiční techniky s experimentálními médii, videem a postprodukční prací. Tato česko-italská výstava se stavá výrazem procesu tvůrčích jevů a jejich vzájemných vztahů: krabička se stává virtuálním kontejnerem multimediálních instalací, poštovním balíčkem nebo trezorem vzpomínek.

ART IN-BOX není projekt kopírující Fluxus, ani tradiční výstava malby a plastiky. Ukazuje se proměnlivá "magická krabička", která může být nalezená na každém rohu ulice, v urbanistických projektech i galeriích. Je to jen hra a okouzlující kombinace náhody a nutnosti, kterou používáme v každodenním životě: Post Box - Mailbox  - Artbox -  Eco Box  - Kits Box - White Box - Box In Box - Art In Box ...

Alberto_Parres_BOX_2010Kulturní centrum Vltavská
Bubenská 1, Praha 7, 170 00

Volný vstup

Návštěvy po domluvě (tel. 775617309)

s výjimkou soboty a neděle (15 - 19h.)

www.vltavska.cz

http://www.orco.cz/bubenska-1.html