banner-milan

EVOLUTION NIGHT vol. II.

pátek 28. 11. 2008 - 19 h - Skutečnost - Francouzská 76

festival RESET

Tuk + Kurt D’Haeseleer (BE), Ježíš táhne na Berlín (CZ), Akita.Y (CH) + Beseppy (US), Macula (CZ), Antena (CZ), Magdaléna Peševa & Lída Smejkalová (CZ)

Hlavní domácí hvězdou listopadové Evolution Night bude JTNB alias Ježíš táhne na Berlín (aka Ondřej Skala), který tvoří hudbu přecpanou informacemi a plnou prudkých rytmických překvapení a zvratů. Zpívá obvykle falešně, což ale vůbec nevadí, protože jeho pódiová show je zároveň strhující a zábavnou performancí. V roli zahraničního hosta večera se představí opravdová lahůdka. Belgický hudebník Tuk (Guillaume Graux) přichází s osobitou vizí laptopové hudby, která stojí na kytarových smyčkách, do kterých se míchají náhodné fragmenty popových písniček, ruchy a šumy, čímž vytváří potemělou ale překrásnou zvukovou krajinu. Při jeho živých vystoupeních ho projekcemi doprovází videoumělec Kurt D’Haeseleer, člen belgického kolektivu De Filmfabriek. Akita.Y (Anja Kaufmann, CH) a Beseppy (Bethany Lacktorin, USA) v živém setu využijí svůj komunikační nástroj artBEEP.net - online stream budou živě doplňovat improvizovanýma ambientními plochami, rytmy, útržky hovorů i živými nástroji.
Pro výstavní prostor v Skutečnosti připraví duo Macula (Jan Šíma a Amar Mulabegović) speciální audiovizuální instalaci, která propojí světlo, projekci, zvuk a prostor do jednoho celku. Instalace bude spojená se živým hudebním setem. Součástí večera bude také performance Petra Krušelnického aka Antena. Pod názvem Horizont Noise předvede svou zvukově-obrazovou alchymii s analogovými signály starých VHS kazet.
Speciální dekorace a stage design připraví malířky Ludmila Smejkalová a Magdaléna Peševa.