banner-milan

František Lozinski o.p.s. (1. MALBA EVROPA fest.)

pátek 3. 10. 2014 - 17h - do 2014-12-31 - bývalý Divus dnes Podnik ORCO, Bubenská 1 Vltavská - Praha

dokument skupiny František Lozinski o.p.s. a 1. MALBA EVROPA fest. (festival výtvarných kapel)

(JTNB / I love 69 popgejů / LO/VE / Marius Konvoj a Trysa Terror / Dirty Picnic / Deceased Squirrel On The Phone / Ewski)

Sv. Jiří s drakem, Sv. František z Asisi s ptáčky a ukřižovaný Sv. Petr – oltářní triptich doplněný detailem portrétu ostatků P.L., běžně vystavovaných ve skleněných rakvích v sakrálních budovách. Skupina se občas orientuje na ironicko – kritický postoj /náhled vztahu obyvatel Česka a potažmo Evropy ke křesťanství.

Muž se zelenou boulí na hlavěje dobrovolník, který si nechá projet tělem „harmonizující energetickou vlnu“, neví, že mu Lysáček na hlavě pouze odpálí hlávku zelí.

Pitoreskní mužik - Dadaobjektík /recyklace, readymade.

Akce v modré mlze je finále performance z Varšavy – „Masáž standart a masáž Delux“. Během standartní masáže je vše prováděno na dobrovolníkovi klasicky masážními emulzemi, druhý dobrovolník netuší, že je masírován/zmalován barevnými dekoračními pastami. Místo akce je na konci performance zahaleno výbuchem tří EU-modrých dýmovnic, v barevné mlze jsme urychleně opustili plac.

Dekor – detail vzoru plachty halící stánek, který skupina tahá sebou po výstavách a poutích za účelem prodeje artefaktů religiozního charakteru.

Řezání do zad bylo provedeno doktorem po výzvě redakce časopisu Art&Antik. Vznikla posloupnost- art projekt - art&antik - art&antikrist. Záda sledují z levé strany naše portréty vyjmuté z videa - záznamu návštěvy brněnského centrálního hřbitova, kde jsme hledali hrob Surůvkova a Lysáčkova legendárního dědečka Vladislava Lozinského, kterýžto nás inspiroval k pojmenování naší skupiny, jakožto i k mnoha jiným skupinovým aktivitám.

Ikonická zeď s letmým CV. Zprava PVC Jezus, cv, a Surůvkovo vítězné mužstvo.

Velká koláž zahrnující dokumentace a situace ze života skupiny. Namátkou – brněnská policejní galeriehořící fakáčistánkový prodej religiozních artefaktů, pozvánka výstavy s Maďary, vernisážové situace, detaily prací...

Nejsme budoucností tohoto národa – nástěnná silikonová kresba z výstavy ALOHA OVAR NUOVA ve Špálově galerii. Vystavovaly ostravské skupiny F.L.ops, Kamera Skura, Record a I love 69 Popgejů. Jde o citaci sloganu a reakci na vyjádření politika vůči těm, kteří poslouchají rádio Wave.

Sv. Jiří s drakem, Sv. František z Asisi s ptáčky a ukřižovaný Sv. Petr – oltářní triptich doplněný detailem portrétu ostatků P.L., běžně vystavovaných ve skleněných rakvích v sakrálních budovách. Skupina se občas orientuje na ironicko – kritický postoj /náhled vztahu obyvatel Česka a potažmo Evropy ke křesťanství.

Na levém sloupu – pozvánka na výstavu s motivem zmrzlých ryb (dnešní obvyklý způsob dodání potravin – symbol / Ježíšovy (šéf) výpomoci rybářům a následná distribuce potravin.

Pravý sloup – akce z odsvěceného kostela/galerie v Klatovech – kadidlo a křesťanské mantry, písně, výběr peněz, výbuchy…

1. MALBA EVROPA fest.

JTNB / I love 69 popgejů / LO/VE / Marius Konvoj a Trysa Terror / Dirty Picnic / Deceased Squirrel On The Phone / Ewski / Frantisek Lozinski o.p.s.

JTNB - Praha / post cock + MACULA
https://soundcloud.com/jtnb/sets
https://www.youtube.com/watch?v=Y03rWhXQ0mA

I love 69 popgejů - Ostrava / apokalypsa dance
http://www.ilove69popgeju.net/
https://www.facebook.com/ilove69popgeju

LO/VE - Praha / country-punk
http://bandzone.cz/_74672

Marius Konvoj a Trysa Terror - Ostrava / techno-punk
http://akce.mariuskonvoj.cz/audio.html
http://www.volelove.com/marius-konvoj/

Dirty Picnic - Brno / indie-dance-music
http://dirtypicnic.bandcamp.com/

DECEASED SQUIRREL ON THE PHONE - Brno / new no wave music
http://deceasedsquirrelonthephone.blogspot.cz/

Ewski - Praha / Hard & Soft loops
http://artlist.cz/?id=324